GHF bestyrelse & udvalg

  

GHF bestyrelse 2017-2018

Betegnelse: Navn: email: Mobil nr:
Formand

Jørgen Isak Olsen

erni@ghf.gl

 483135

Næstformand                   Axel Lund Olsen axel@ghf.gl
Kasserer

Lars Dahl

lars@ghf.gl

Sekretær  Boas Møller boas@ghf.gl
Medlem Nuka Ole Berthelsen

nuka@ghf.gl        

 ---
Medlem

Lena Ravn Davidsen

lena@ghf.gl

 ---
Medlem

Edvard O. Egede

edvard@ghf.gl  ---

 GHF Udvalg 2017-2018

 Område Navn: email: Mobil nr:
Økonomiudvalg:
Formand Lars Dahl lada@knapk.gl
Medlem

Kristian Heilmann

Medlem Axel Lund Olsen
Medlem Jørgen Isak Olsen
 
TU & dommerudvalg:
Formand Nuka Ole Berthelsen nuka@ghf.gl
Medlem Kristian Heilmann
Medlem Aksel Lund Olsen
 Medlem Boas Møller 
Sponsorudvalg:
Formand Jørgen Isak Olsen erni@ghf.gl 559732
 Medlem  Kristian Heilmann
 Medlem  Boas Møller
 Medlem Kurt Lauritzen
Herrelandsholdsudvalg:
Formand Kristian Heilmann  kristian@ghf.gl
 Medlem Kurt Lauritzen
 Medlem Edvard Ostermann Egede
 Medlem  Anders Lund Mølgaard  
 ---
 Medlem  Nuka Ole Berthelsen  529981
Damelandsholdsudvalg:
Formand Boas Møller boas@ghf.gl  ---
 Medlem Jørgen Olsen  ---
 Medlem  Gujo Torsteinsson
 Medlem  Kristian Heilmann
 Medlem  Nuka Ole Berthelsen
Breddeudvalg:
Formand Lena Ravn Davidsen lena@ghf.gl
Medlem Edvard Ostermann Egede
Medlem Jørgen Isak Olsen
 
Talent- og uddannelsesudvalg:
Formand Jørgen Isak Olsen erni@ghf.gl
Medlem Edvard Ostermann Egede
Medlem Gujo Thorsteinsson
Medlem Kristian Heilmann
Dommerudvalg:
Formand Axel Lund Olsen axel@ghf.gl
Medlem Mamarut Amassen
Medlem Gunnar Sørensen
Medlem Anders Lund Mølgaard
Arrangementsudvalg:
Formand Kristian Heilmann kristian@ghf.gl
Medlem Boas Møller
Medlem Nuka Ole Berthelsen
Amatør- og Ordensudvalget:
Formand Palle Jeremiassen
Medlem Palle Lennert
Medlem Peter Røddik
Suppleant Bruno Josefsen



Nyheder

Kom i kontakt med os

Grønlands Håndbold Forbund
Postboks 335
3900 Nuuk

kontor@ghf.gl

Tilmelding til nyhedsbrev:

Vores seneste Tweets