Arnat angutillu inuusuttut angajulliit Nunatsinni pissartanngorniunnerat / Dame & Herrer ynglinge GM 2018

                             

Arnat inissinnerat

                           

Inissinneq

Klub

NÛK

GSS

Norsaq HC

Team Kitaa

+mål

-mål

diff

point

   

1

NÛK

   

28

12

48

15

44

7

120

34

86

6

   

2

GSS

12

28

   

38

21

37

11

87

60

27

4

   

3

Norsaq HC

15

48

21

38

   

28

20

64

106

-42

2

   

4

Team Kitaa

7

44

11

37

20

28

   

38

109

-71

0

   
                               
                               

Angutit inissinnerat

                           

inissinneq

Klub

Norsaq HC

Kâgssagssuk

Sermeq HC

GSS

+mål

-mål

diff

point

   

1

GSS

39

16

42

14

37

9

   

118

39

79

6

   

2

Norsaq HC

   

33

22

18

17

16

39

67

78

-11

4

   

3

Kàgssagssuk

22

33

   

26

20

14

42

62

95

-33

2

   

4

Sermeq HC

17

18

20

26

   

9

37

46

81

-35

0

   
                               

Unammineq

Sorliit

 

Iligiit

 

Iligiit

 

Unamminerup inernera

Unammilluarnerpaaq

 

Klub

   

1

Arnat

NÛK

 

-

GSS

 

28

-

12

Sandra Rothberg

   

NÛK

   

2

Angutit

Sermeq HC

 

-

GSS

 

9

-

37

Frederik Serritzlev

   

GSS

   

3

Arnat

Norsaq HC

 

-

Team Kitaa

 

28

-

20

Pernille Rosing

   

Team Kitaa

   

4

Angutit

Norsaq HC

 

-

Kâgssagssuk

 

33

-

22

Inuk Josvassen

   

Norsaq HC

   

5

Arnat

GSS

 

-

Team Kitaa

 

37

-

11

Miyuki Daorana

   

GSS

   

6

Angutit

Kâgssagssuk

 

-

GSS

 

14

-

42

Rene Abelsen

   

GSS

   

7

Arnat

Norsaq HC

 

-

NÛK

 

15

-

48

Pilunnguaq R. Wille

   

NÛK

   

8

Angutit

Norsaq HC

 

-

Sermeq HC

 

18

-

17

Kaaka Angubessen

   

Norsaq HC

   

9

Arnat

NÛK

 

-

Team Kitaa

 

44

-

7

Ivalu Bjerge

   

NÛK

   

10

Angutit

Kâgssagssuk

 

-

Sermeq HC

 

26

-

20

Malik Rosing

   

Kâgssagssuk

   

11

Arnat

Norsaq HC

 

-

GSS

 

21

-

38

Ane-Sofiannguaq Frederiksen

   

GSS

   

12

Angutit

Norsaq HC

 

-

GSS

 

16

-

39

Marco Geisler

   

GSS

   

13

Arnat

Norsaq HC

   

Team Kitaa

 

3-nngorniunneq

               

14

Angutit

Kâgssagssuk

   

Sermeq HC

 

3-nngorniunneq

               

15

Arnat

NÛK

   

GSS

 

Finale

               

16

Angutit

GSS

   

Norsaq HC

 

Finale

               
                               

Nyheder

Kom i kontakt med os

Grønlands Håndbold Forbund
Postboks 335
3900 Nuuk

kontor@ghf.gl

Tilmelding til nyhedsbrev:

Vores seneste Tweets